• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gaming PC: H270, i7 6700, 16GB DDR4-2666, RX 570 4GB, 256GB М.2, 1TB HDD

 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,172
16,632
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: MSI Arctic TOMAHAWK H270 - нова, 23 месеци гаранција
CPU: Intel Core i7 6700 - нов, 12 месеци гаранција
RAM: Ramaxel 2 x 8GB 2666MHz DDR4 - нов, 35 месеци гаранција
VGA: Sapphire Nitro+ RX570 4GB GDDR5 - половна, 1 месец гаранција
SSD: Samsung PM871B 256GB M.2 - ново, 12 месеци гаранција
HDD: 1TB Toshiba P300 - нов, 22 месеци гаранција
PSU: Njoy Ayrus 500W 80+ - ново, 33 месеци гаранција
Case: NZXT H510 White - ново
Case fans: 2 x 120mm NZXT LED BLUE - нови

166751915_119688566853300_774354472234384868_n (1).jpg 173221900_125625672926256_3479892328537105622_n.jpg 174022802_125625666259590_513391608061268805_n.jpg

Цена, фиксна: 37.500 денари
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,172
16,632
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
rezerviran
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,804
Мислења
850,744
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно