1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming PC: H110 + i5 6400 + 16GB DDR4-3000 + GTX 1060 6GB + 256GB M.2 SSD + 500GB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 21 ноември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,071
  12,622
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправна гејминг конфигурација со нови и половни делови:

  MB: Gigabyte H110-D3A, под гаранција уште 9 месеци
  CPU: Intel Core i5 6400, половен
  RAM: G.Skill Aegis 16GB(2x8GB) DDR4-3000 CL 16, нов, 5 години гаранција
  VGA: Inno3D GeForce GTX 1060 6GB 2X, половна, 1 месец гаранција
  SSD: Micron 1300 256GB M.2, ново, 22 месеци гаранција
  HDD: Western Digital Caviar Blue 500GB, половен
  Case: SAMA Inpower Wrist Gaming Black ARGB, ново, 1 година гаранција
  Case fan: Modecom 120mm silent fan, нов
  PSU: Cooler Master Elite V3 500W, ново, 5 години гаранција

  20191123_102512.jpg 20191123_102558.jpg 20191122_212039.jpg

  Цена, фиксна: 24000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 23 ноември 2019
  Kiko93fukru, Ace Lud, dzunko и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,071
  12,622
  23 Јануари 2008
  Манга
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,071
  12,622
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,071
  12,622
  23 Јануари 2008
  Манга

Сподели

Вчитување...