1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming PC: Gigabyte H81 + i5 4460 + 16GB DDR3-1866 + RX580 4GB + 120GB SSD + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 14 Април 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,938
  10,130
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам Gaming PC со следнава конфигурација:

  MB: Gigabyte H81M-S2, половна, истечена гаранција
  CPU: Intel Core i5 4460, половен, истечена гаранција
  RAM: Kingston HyperX 16GB (2x8GB) DDR3-1866 CL10, половни, под гаранција уште година и неколку месеци
  VGA: Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, половна, еден месец гаранција
  SSD: Verbatim Vi500 S3 120GB , ново, под гаранција 2 години
  HDD: Western Digital Blue 1TB, половен, купен пред пола година, под гаранција уште година и половина
  PSU: Cooler Master MWE650 650W 80+ Bronze, половно, без гаранција
  Case: Deep Cool Smarter /w 120mm fan, користено многу малку, под гаранција уште 8 месеци

  Цена, фиксно: 22500 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 14 Април 2019
  На enes.s1, StefAngel, shifty и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. LaLi

  LaLi
  Gaining Experience

  313
  200
  3 Февруари 2010
  Машко
  Bez graficka dali go davas i koja bi bila cenata
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,938
  10,130
  23 Јануари 2008
  Манга
  Screenshot_20190414-191017_Gallery.jpg Screenshot_20190414-191042_Gallery.jpg Screenshot_20190414-190951_Gallery.jpg
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,938
  10,130
  23 Јануари 2008
  Манга
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,938
  10,130
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,938
  10,130
  23 Јануари 2008
  Манга
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  7,938
  10,130
  23 Јануари 2008
  Манга
  Оди на расклапање, може клуч!
   

Сподели

Вчитување...