• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Gaming PC - EVGA 1080, i5 4670K

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Flapjack

Gaining Experience
26 август 2017
64
98
Здраво момци! Ми треба проценка на десктопов. Моментално нема да оди на продажба додека не се отворат границите да може да се состави новиот.

CPU: Intel i5 4670K OC (доаѓа со сток кулер, нов, неотпакуван)
GPU: EVGA 1080 FTW2 (Некопана секако, ако мора тоа да се напомене)
RAM: Patriot VIPER 16GB (2x8GB) CL10
MOBO: Gigabyte Z87X-D3H
COOLING: CoolerMaster Hyper 212 EVO (пуш-пул конфигурација со 2 x 120mm NZXT фенови)
PSU: Seasonic G-650 MODULAR - 80+ Gold Certified
CASE: Fractal Design Define R4 with Sidepanel (+3 x 120mm NZXT фенови)
STORAGE 1: 250GB Samsung 850 EVO SSD
STORAGE 2: 1TB WesternDigital BLACK 7200rpm HDD

Чуван, чистен и дуван од прашина секои 3 месеци.

Нема никаков проблем. Ги имам сите кутии и папири од деловите. Истечена гаранција.
 
Последна промена:

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
902
1,243
Грубо без детална математика околу 30К? Гојдо ако се вклучи во проценкава нека потврди, ама мислам дека тука-така некаде.

Патем, според мене графичката е најубав и најнапреден GTX 1080 модел, штета што го немаше кога барав. Ќејф ми е да ја гледам.

EDIT: ~34к, не го приметив куќиштето.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,879
15,260
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
CPU - 4500
MB- 2800
Cooler - 1500
Case - 3000
GPU - 16000
Ram - 3500
PSU - 3500
SSD - 2000
HDD - 2000
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Flapjack

Gaining Experience
26 август 2017
64
98
@toplel, @gOJDO, @Vlad944 Фала ви за проценките. Ќе земам мидлграунд кога ќе решам да го продавам.

@toplel И јас го мислам истото, затоа платив 50$ над нормалата за да ја земам неа :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,736
Мислења
831,563
Членови
28,727
Најнов член
Davorsuker1
На врв Дно