• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено Gaming PC Build i7 8700, GTX 1060 6GB, 16GB RAM

Статус
Затворена за нови мислења.

mazaa

Intern
5 март 2021
0
6
Ме интересира која е вредноста на овој компјутер со следните делови.

Configuration:
CPU - Intel i7 8700
GPU - Gigabyte 1060 6GB
PSU - NJOY Agon 650W 80 Plus Gold
MB - MSI B360M PRO-VD
RAM - 2x8GB HyperX DDR4
SSD - 120GB Kingston
HDD - 1TB Toshiba
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,162
Мислења
879,410
Членови
30,796
Најнов член
Nuvectra Medical Reviews
На врв Дно