Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Gaming PC без графичка: 12600K+Z690+16GB

Статус
Затворена за нови мислења.

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.385
6.547
StalkeR додаде нов оглас:

Gaming PC без графичка: 12600K+Z690+16GB - 930 €

Како што гласи насловот, го продавам пц то комплет, но без графичка. (Сликата ми е стара без кулерот но го добивате и тој)
Може да се користи без проблем со интегрираната. Доколку има заинтересирани може да ставиме 5700XT 8GB за + 12.000 денари.

MB: Asus Prime Z690P D4 - ComputerUniverse 02.03.24
CPU: Intel i5 12600K - ComputerUniverse 02.03.24
Cooler: Lian Li Galahad 240 White AIO
RAM: Corsair VengeanceRGB Pro CL16 White 16GB (Kit 2x8GB) 3200MHz - Март 2027
Storage: Samsung 970 EVO...

Видете го целиот оглас...
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.964
10.454
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
32GB (2x16) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XTX 24GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro
Не го разбирам гејминг моментот каде е :) ? Офис машинче е ова.
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.385
6.547
Офис машина со i5 12th... :)

Си ставаш графичка по желба и си фучи. Јас немам за давање баш од моите. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.177
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно