• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Gaming PC: B550, Ryzen 7 2700, 16GB RAM, GTX 1660S, 500GB NVMe + 1TB HDD

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.608
16.386
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&[email protected]@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^[email protected]@@@@@@@&P5P#@@@@@@[email protected]@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
gOJDO додаде нов оглас:

Gaming PC: B550, Ryzen 7 2700, 16GB RAM, GTX 1660S, 500GB NVMe + 1TB HDD - 40.000 ден.

Продавам нов гејминг компјутер погоден за стриминг:
Погледнете го атачментот 120007Погледнете го атачментот 120008Погледнете го атачментот 120009Погледнете го атачментот 120010
MB: Asus B550M-K
CPU: Ryzen 7 2700
CPU Cooler: Arctic Freezer 7X
RAM: Kingston HyperX Predator 2x8GB DDR4-3200 CL16 RGB
VGA: Asus GTX 1660S TUF 6GB OC
SSD: Kingston NV4 500GB NVMe PCI-E 4.0 - новo
HDD: Toshiba 1TB SATA 3.5 - нов
PSU: Raidmax Vortex 700W 80+ Bronze - ново
Case: Modecom Oberon Pro Glass /w 2x120mm fans - ново

Гаранција на цела...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.261
Мислења
920.012
Членови
32.918
Огласи
1.067
Најнов член
darkokocev
На врв Дно