• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gaming PC: B550, Ryzen 5 5600X, RTX 3070, 16GB DDR4-3200 RGB, 500GB 980 Pro + 1TB HDD

 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,141
16,568
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Се продава комплетно нов Gaming компјутер со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte B550M DS3H
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
CPU Cooler: Arctic Freezer 34 eSports Duo
RAM: Geil Luce RGB 2 X 8GB DDR4-3200 CL16 AMD Ryzen Edition
VGA: ASUS GeForce RTX3070 TUF 8GB OC
SSD: Samsung 980 PRO 500GB PCIe 4.0 NVMe
HDD: Toshiba P300 1TB
PSU: CoolerMaster MWE 700 80+ White V2
CASE: CoolerMaster MB520 ARGB
Case fans: 1 x 120mm CoolerMaster Black + 3 x 120mm CoolerMaster ARGB

174353605_126348876187269_1838580455407010872_n.jpg 174244986_126348866187270_547927630068401755_n.jpg 173999544_126348869520603_6252162882227817785_n.jpg 174150670_126348269520663_1666428409683203260_n.jpg

Гаранција на комплетна конигурација 2 години.

Цена, фиксна: 138000 денари
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,141
16,568
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Конфигурацијата е продадена, на продажба уште една практично иста таква конфигурација(со друга графичка картичка):

MB: Gigabyte B550M DS3H
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
CPU Cooler: Arctic Freezer 34 eSports Duo
RAM: Geil Luce RGB 2 X 8GB DDR4-3200 CL16 AMD Ryzen Edition
VGA: Gigabyte GeForce RTX3070 Gaming 8GB OC
SSD: Samsung 980 PRO 500GB PCIe 4.0 NVMe
HDD: Toshiba P300 1TB
PSU: CoolerMaster MWE 700 80+ White V2
CASE: CoolerMaster MB520 ARGB
Case fans: 1 x 120mm CoolerMaster Black + 3 x 120mm CoolerMaster ARGB

Гаранција на комплетна конигурација 23 месеци.

20210429_132109.jpg 20210429_132016.jpg 20210429_132127.jpg 20210429_132020.jpg

Цена, фиксна: 138000 денари
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,695
Мислења
848,802
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно