• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gaming PC: B550, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4-3200, RTX 3060TI, 1TB PCI-e 4.0 NVMe + 1TB HDD

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,311
16,285
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Се продава нов Gaming PC со следниве спецификации:

CPU: Ryzen 5 5600X - 33 месеци гаранција
CPU Cooler: BeQuite Dark Rock Slim
MB: B550M-K - 33 месеци гаранција
RAM: 2 x 8GB HyperX Predator 3200MHz RGB - 57 месеци гаранција
GPU: MSI Gaming X RTX 3060 Ti 8GB GDDR6 - 23 месеци гаранција
SSD: Silicon Power US70 1TB PCIe 4.0 NVMe - 23 месеци гаранција
HDD: Toshiba P300 1TB - 23 месеци гаранција
Case: Cooler Master MB520
Case fans: 3 x 120mm led ARGB, 1 x 120mm black
PSU: CoolerMaster MWE 750W - 23 месеци гаранција

ecf1e8b7-07cc-4fca-ad43-befab4997530.jpg 84e83718-b8e5-46f4-873b-f966c13243f1.jpg 543f3653-7811-4bd3-b229-6d14d7d179e0.jpg 9272c963-c744-4ffe-b0d1-b27b0633cb94.jpg

Цена 105.000 фиксна ( последна)
075 437-061, Кирил
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,683
Мислења
862,308
Членови
30,042
Најнов член
Vilip
На врв Дно