• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gaming PC: B460, i5 10400F, 16GB DDR4-3200, RTX 2060, 500GB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,311
16,285
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам нов гејминг PC со следнава конфигурација:

MB: Asus B460M-A - 34 месеци гаранција
CPU: Core i5 10400F - 34 месеци гаранција
RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 - 34 месеци гаранција
VGA: Gigabyte RTX 2060 Windforce 2X OC 6GB - 23 месеци гаранција
SSD: Kingston NV1 500GB NVMe - 23 месеци гаранција
HDD: WD Caviar Blue 1TB - 23 месеци гаранција
PSU: Raidmax Vortex 700W 80+ Bronze - 23 месеци гаранција
Case: Raidmax i205 mesh /w window
Case fans: 3x Raidmax 120mm silent aRGB + 1x Raidmax 120mm silent fans

8c838191-5a4e-488b-90e6-3304c09286b7.jpg 50927b6d-6040-4e99-a5d8-d875b4160ade.jpg ee2fb3d7-d524-4a02-acf3-9d752782fecb.jpg

Цена, фиксна: 72000 денари
075 437-061, Кирил
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,682
Мислења
862,300
Членови
30,042
Најнов член
Vilip
На врв Дно