• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gaming PC: B460, Core i5 10400F, 16GB DDR4-3200, RTX 2060, 500GB NVMe, 1TB HDD

 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,427
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам нов гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte B460M-DS3H - 35 месеци гаранција
CPU: Intel Core i5 10400F - 35 месеци гаранција
RAM: А-Data XPG 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 - 58 месеци гаранција
VGA: Gigabyte RTX 2060 Windforce 2X OC 6GB - 23 месеци гаранција
SSD: Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe - 23 месеци гаранција
HDD: Toshiba P300 1TB - 23 месеци гаранција
PSU: nJoy! Ayrus 500W 80+ - 34 месеци гаранција
Case: NZXT H510 White - 23 месеци гаранција
Case fans: 2x NZXT Air F 120mm

IMG-dab1f3b661f28e5e871ebb3b3e8cccce-V.jpg IMG-11146be42f8ee687e2a2a13cfa835471-V.jpg IMG-4441ee85b3fe47eddc523dc2c3202d6b-V.jpg IMG-a6c98ac9e02ae3ac71de3b2dbba5aa29-V.jpg

Цена, фиксна: 65500 денари
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,427
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,427
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,427
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
резервиран
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,949
Членови
29,319
Најнов член
Busaco
На врв Дно