Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Gaming PC: b450m-Ds3h, Ryzen 5 2600, 16GB DDR4-3200, GTX 1060 6gb, 240GB m.2 + 1TB HDD

Статус
Затворена за нови мислења.

Trolldor

Intern
3 мај 2016
7
12
Trolldor's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 2600
Motherboard
Gigabyte B450m-ds3h
Storage
1 + 4 TB Seagate Baracuda 7200RPM 64MB Cache
PSU
SilentStorm Icewind Black 750W Bronse
RAM
2x8GB HyperX Fury Black
Video card
Gigabyte 1060 6GB Xtreme Edition
Trolldor додаде нов оглас:

Gaming PC: b450m-Ds3h, Ryzen 5 2600, 16GB DDR4-3200, GTX 1060 6gb, 240GB m.2 + 1TB HDD - Проценка

Се продава половна гејминг конфигурација:
MB: Gigabyte B40m-ds3h
CPU: Ryzen 5 2600 + stock cooler
RAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16
VGA: Gigabyte 1060 6GB Xtreme edition
SSD: M.2 SSD 240gb
HDD: Seagate Baracuda 1TB 7200RPM
PSU: Sharkoon Silentstorm Icewind 750W 80+Bronce Modular
CASE: ATX Midi Tower Case Deepcool Tesseract SW Black/Blue

Keyboard: White Shark Legionnaire GK-1926
Mice: CoolerMaster CM110
Monitor: Acer v277
4in1 Gaming set: Trust ZivaЦената не ми е формулирана, примам...

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:

Trolldor

Intern
3 мај 2016
7
12
Trolldor's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 2600
Motherboard
Gigabyte B450m-ds3h
Storage
1 + 4 TB Seagate Baracuda 7200RPM 64MB Cache
PSU
SilentStorm Icewind Black 750W Bronse
RAM
2x8GB HyperX Fury Black
Video card
Gigabyte 1060 6GB Xtreme Edition
Пошто никој не даде предлог. Си ставам цена од 26.000 за конфигурацијата и ако има заинтересиран некој од таму ќе почнеме со договарање.

За периферијата важи исто, се е ствар на договор.
Keyboard: White Shark Legionnaire GK-1926 - 1000 ден
Mice: CoolerMaster CM110 - 700 ден
Monitor: Acer v277 - 6000 ден
4in1 Gaming set: Trust Ziva - 1000 ден
 

Trolldor

Intern
3 мај 2016
7
12
Trolldor's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 2600
Motherboard
Gigabyte B450m-ds3h
Storage
1 + 4 TB Seagate Baracuda 7200RPM 64MB Cache
PSU
SilentStorm Icewind Black 750W Bronse
RAM
2x8GB HyperX Fury Black
Video card
Gigabyte 1060 6GB Xtreme Edition
Нова цена за конфигурацијата, сите се подложни на промени

Нова цена: 24000

Другите остануваат исти во моментот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.998
Мислења
972.970
Членови
35.345
Огласи
2.934
Најнов член
bojan.donev
На врв Дно