1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Gaming PC: B450 + Ryzen 7 2700X + 16GB DDR4-3200 + RX580 8GB + 256GB NVMe + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 20 ноември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,071
  12,622
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправна гејминг конфигурација со нови и половни делови:

  MB: Asrock B450M-HDV, нова 2 години гаранција
  CPU: Ryzen 5 2700X, една година стар, гаранција (12 месеци од Анхоч) истеквува за 2 дена
  CPU Cooler: AMD Wraith Spire Max
  RAM: G. Skill Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16, нови, 5 години гаранција
  VGA: Sapphire RX580 Nitro+ 8GB OC, половна, 1 месец гаранција
  SSD: SK Hynix 256GB NVMe, половно, пола година старно, под гаранција 1.5 години
  HDD: Western Digital Caviar Black 1TB, половен
  Case: Cooler Master Q300L, ново
  PSU: Chieftec CTG-750C 750W 80+ Bronze Modular, половно

  Цена, фиксна: 33000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 25 ноември 2019
  На cipiripi, nvidia88, tupacan и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,071
  12,622
  23 Јануари 2008
  Манга
  Променета конфигурација, сменет и процесор...
  20191123_191532.jpg 20191125_230603.jpg 20191125_232347.jpg
   
  shifty, StefAngel и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,071
  12,622
  23 Јануари 2008
  Манга
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...