Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Gaming PC: B450, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4-3200, RTX 3060Ti, 1TB NVMe

Статус
Затворена за нови мислења.

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.667
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
gOJDO додаде нов оглас:

Gaming PC: B450, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4-3200, RTX 3060Ti, 1TB NVMe - 57.000 ден.
viber_image_2023-02-24_12-45-12-156.jpg
Продавам гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

MB: Asus B450 ROG Strix Gaming - половна, 1 месец гаранција
CPU: Ryzen 5 5600X - нов, 35 месеци гаранција
CPU Cooler: DeepCool AG400BK 120mm aRGB - нов
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нов, 59 месеци гаранција
VGA: Asus GeForce RTX3060Ti ROG Strix Gaming 8GB OC - половна, 1 месец гаранција
SSD: Silicon Power US70 1TB NVMe Gen. 4 x4 (6000MB/s read/write) - половно, 1 година гаранција
PSU: Cooler Master MWE 650 Bronze - половно, 1 месец гаранција
Case: Cooler Master MB520 aRGB /w 3x 120mm aRGB fans + 1x 120mm silent fan

Цена, фиксна: 57000 денари
075 437-061, Кирил

Видете го целиот оглас...
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.827
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно