• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gaming PC: B450, Ryzen 5 3600, 16GB DDR4-3200, RX 580 4GB, 500GB 970 EVO+, 1TB HDD

 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,430
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам комплетно нов гејминг компјутер со следнава конифгурација:

MB: Gigabyte B450M-DS3H - 33 месеци гаранција
CPU: Ryzen 5 1600AF - 33 месеци гаранција
RAM: 2 x 8GB Adata 3200MHz - 34 месеци
VGA: XFX RX 580 4GB - 1 месец
SSD: Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe - 22 месеци
HDD: Toshiba P300 1TB - 22 месеци
PSU: Njoy Ayrus 500W - 33 месеци
Case: Deepcool Mattrex 50 /w aRGB controller
Case fans: 4 x Raidmax 120mm silent aRGB
Цена: 40.000 денари фиксна

165207540_118137107008446_4529780203797597208_n.jpg 165027836_118137133675110_2776281535072290028_n.jpg 165251476_118137070341783_1601138307261125529_n.jpg

Цена, фиксна: 41000 денари
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,430
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,092
16,430
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
BUMP
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,531
Мислења
846,096
Членови
29,330
Најнов член
Leonard
На врв Дно