• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gaming PC: B450, Ryzen 5 3500X, 16GB DDR4-3000, 1070Ti, 500GB NVMe, 1GB HDD

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,874
15,225
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам Gaming PC со следнава конфигурација:

MB: Asrock B450M-HDV- половна, 12 месеци гаранција
CPU: AMD Ryzen 5 3500X - нов, 30 месеци гаранција
RAM: Glowy 16GB(2x8GB) DDR4-3000 RGB - половни, 6 месеци гаранција
VGA: Gainward GeForce GTX 1070Ti Phoenix 8GB OC - половна, 1 месец гаранција
SSD: Crucial P2 500GB NVMe - ново, 2 години гаранција
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB - половен, 1 месец гарацнија
PSU: Chieftec SMarter 600W - половно, 1 месец гаранција
Case: Sama /w tempered glass /w aRGB strip - ново
Case fans: 2x Xigmatek 120mm silent led blue - нови

20201205_092855.jpg 20201205_092931.jpg 20201204_131552.jpg

Цена, фиксна: 39000 денари
075 437-061, Кирил
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,874
15,225
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Резервиран
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,675
Мислења
830,282
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно