1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Gaming PC: B450 + Ryzen 5 2600X + 16GB DDR4-3200 + GTX 1070 + 256GB NVMe + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 13 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

  MB: Asrock B450M-HDV, нова, гаранција 2 години
  CPU: Ryzen 5 2600X, купен пред 1 година, под гаранција уште 2 години, stock кулерот е нов, неупотребуван
  RAM: A-Data XPG Gammix D10 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16, нови, 5 години гаранција
  VGA: Gigabyte GTX 1070 Extreme Gaming 8GB OC, половна купена пред две години, гаранција од мене 1 месец
  SSD: Samsung PM981 256GB M.2 NVMe, ново, 2 години гаранција
  HDD: Toshiba P300 1TB 7200RPM 64MB SATA, нов, 2 години гаранција
  PSU: Xigmatek Centauro S CTS-550 550W 85+ Bronze, ново, 3 години гаранција
  Case: Xigmatek Sircon III, ново 3 години гаранција
  Case fans: 4x Xigmatek 120mm red led fans, нови

  20200209_193021.jpg 20200209_193034.jpg

  Цена, фиксна: 38000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 15 Март 2020
  На Luca Toni, MadBuldog, Psycore и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  BUMP
   
  На titomak му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Променета графичка карта од Gigabyte GTX 1070 WindForce 2X во Gigabyte GTX 1070 Extreme Gaming OC.

  20200315_163443.jpg

  38000 денари, фиксно.
   
  Последна промена: 15 Март 2020
  Tenny, gremlin и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...