1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Gaming PC: B450 + Ryzen 5 1600AF + 16GB DDR4-3000 + RX 580 + 240GB SSD + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 8 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,588
  13,838
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

  MB: Asrock B450M-HDV, нова, 2 години гаранција
  CPU: AMD Ryzen 5 1600AF, нов, 3 години гаранција
  RAM: A-Data GammiX D10 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL16, нови, 5 години гаранција
  VGA: Gigabyte RX580 Gaming 4GB - половна, гаранција 1 месец од мене
  SSD: A-Data SU650 240GB SATA, ново, 34 месеци гаранција
  HDD: Toshiba P300 1TB, многу малку користен, 1 години гаранција
  PSU: Chieftec Smarter 600W 80+, половно
  Case: Xigmateh NYX 3F, ново, 1 годинa гаранција
  Case fans: 3x Xigmatek 120mm RED LED silent fans, нови

  20200208_013622.jpg 20200208_013542.jpg 20200208_013606.jpg 20200208_013534.jpg 20200207_222317.jpg

  Цена, фиксна: 26000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 9 Март 2020
  На shifty, DaVoRkNe, Gaston и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,588
  13,838
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,588
  13,838
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,588
  13,838
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,588
  13,838
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,588
  13,838
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...