• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Gaming PC: B365M, i5 9400F, 16GB DDR4-2666, GTX1060 3GB, 256GB M.2 SSD + 500GB HDD

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,312
16,295
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам половен гејминг PC со следнава конфигурација:

CPU: i5 9400F 4.1GHz - 20 месеци гаранција
MB: MSI B365M-PRO - 20 месеци гаранција
RAM: 2 X 8GB Kingston HyperX Fury Black 2666Hz - 45 месеци гаранција
GPU: Gigabyte Windforce 2X GTX1060 3GB - 1 месец гаранција
SSD: Micron M.2 256GB - 1 месец гаранција
HDD: Seagate Pipeline 500GB - 1 месец гаранција
PSU: 500W CoolerMaster MasterWatt Lite 80Plus
Case: Deepcool Matrexx 30
Case fans: DeepCool silent 120mm + нов Xigmatek 120mm silent led blue

c89bc370-5676-4827-88cb-6fc08b14679d.jpg 7de079fd-3b84-4d14-b094-2bc0267888ee.jpg 5862e6fc-e3fc-4402-9905-db823f5386e1.jpg

Цена, фиксна: 33000 денари
075 437-061, Кирил
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,312
16,295
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
prodaden
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,921
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно