1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming PC: Asus Z87 + i5 4670K + 16GB DDR3-2400 + RX580 8GB + 240GB SSD + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 22 Мај 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,437
  11,036
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправeн и одлично сочуван Gaming PC со следнава конфигурација:

  MB: Asus TUF Gryphon Z87, половна, истечена гаранција
  CPU: Intel Core i5 4670K, половен, истечена гаранција
  CPU Cooler: Cooler Master V8
  RAM: Patriot Viper Black Mamba 16GB(2x8GB) DDR3-2400, половни, истечена гаранција
  VGA: Sapphire RX580 Nitro+ 8GB, половна, еден месец гаранција
  SSD: Verbatim Vi500 240GB, ново, под гаранција 2 години
  HDD: Toshiba P300 1TB 7200rpm 64MB, нов, под гаранција 22 месеци
  ODD: Samsung DVD-RW 24x
  PSU: Antec VP700P 700w 80+, половно
  Case: Cooler Master K380
  Case Mod: 120mm fan Cooler Master Turbine Master DeepCool RGB LED Strips /w remote

  Screenshot_20190501-232436_Gallery.jpg Screenshot_20190501-232359_Gallery.jpg

  Цена, фиксно: 29000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  GGTT1, JunkieMKD и на Mario.Bog им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,437
  11,036
  23 Јануари 2008
  Манга
  продадена
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...