1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming PC: Asus Z270 + i7 7700K + Gigabyte GTX1070 + 16GB DDR4-3000 + Samsung 970EVO 500GB + 2TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 31 Март 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,473
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам комплетно исправна и одлично сочувана гејминг конфигурација:

  MB: Asus Z270 TUF Mark2, купена во Јули 2017, под гаранција до Јули 2019
  CPU: Core i7 7700K /delid OC @5GHZ купен пред една година, нема гаранција
  RAM: 16GB(2x8GB) G. Skill SniperX DDR4-3000 CL16, нови, 5 години гаранција
  CPU Cooler: Antec Kuhler H20 1250, купен пред 3 години, користен многу малку
  VGA: Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming, купена во Декември 2018, под гаранција до Декември 2020 година
  SSD: Samsung 970 EVO 500GB М.2 NVMe, купено во Јануари 2019, под гаранција до Јануари 2021 година
  HDD: Seagate Barracuda 2TB SATA, купен пред неколку години, нема гаранција
  PSU: nJoy! Legion 700W Silver Modular, купено пред година и 2 месеци, под гаранција уште година и 10 месеци
  Case: Cooler Master Master Case 5 Pro, купено пред 2 години

  20190331_013308.jpg 20190331_013229.jpg

  На сите делови ги имам оригиналните пакувања освен на кулерот.

  Цена, фиксна: 55000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 16 oктомври 2019
  На architect, Bozoo, dzunko и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,473
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Графичката картичка е продадена, наместо неа има Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming, цена 55000 денари
   
  На crazzyy84 и StefAngel им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,473
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  продаден
   
  enes.s1, StefAngel, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...