• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Gaming PC: Asus H310M-D R2, i3 9100F, 2x8GB DDR4-2666, GTX 1060 6GB, 256GB M.2, 500GB HDD

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,783
14,655
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Asus H310M-D R 2.0 - нова, 2 години гаранција
CPU: Core i3 9100F - нов, 3 години гаранција
RAM: Kingston 2x8GB DDR4-2666 - нови, 3 години гаранција
VGA: Asus Dual GTX 1060 6GB OC - половна, 3 месеци гаранција
SSD: Toshiba 256GB M.2 - половно, 3 месеци гаранција
HDD: Seagate 500GB - половен, 3 месеци гаранција
PSU: Chieftec 600W - половно, 3 месеци гаранција
Case: Xigmatek NYX 3F, ново
Case fans: 4x Xigmatek 120mm RED LED silent, нови

20201021_101827.jpg20201021_102056.jpgIMG-9ce0b717fd8a5af298a7e50f4d0b8182-V.jpg

Цена, фиксно: 25500 денари
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #2

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,783
14,655
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Резервиран
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,783
14,655
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продаден
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,572
Мислења
820,894
Членови
28,236
Најнов член
Bubce30
На врв Дно