1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming PC: Asus B450 + Ryzen 7 1700 + 16GB DDR4-2667 + RX580 4GB + 256GB NVMe + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 11 oктомври 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,588
  13,838
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам комплетно исправен гејминг компјутер со следнaва конфигурација:
  20191011_145618.jpg 20191011_145609.jpg 20191011_174844.jpg
  MB: Asus B450M-K, нова 3 години гаранција
  CPU: AMD Ryzen 7 1700 OC @3775MHz stable, 4 месеци стар, 32 месеци гаранција од Грција
  Cooler: Cooler Master Hyper TX3 EVO
  RAM: Kingston HyperX Savage 16GB(2x8GB) DDR4-2666 CL13 OC @2933 CL14, половен уште 2 години гаранција
  SSD: SK Hynix 256GB NVMe, 4 месеци старо, уште 32 месеци гаранција во МК
  VGA: Sapphire RX580 4GB Nitro+ OC, гаранција еден месец од мене
  HDD: Seagate 1TB, половен
  Case: Modecom Oberon Pro Glass ново, со заменети фабрички вентилатори за нови Cooler Master Blue LED fans
  PSU: DeepCool GQ750 750W 80+ Gold, две години старо, истечена гаранција

  Цена, фиксна: 29000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Изменето од модератор: 13 oктомври 2019
  На shifty, Ace Lud, GGTT1 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,588
  13,838
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продажбата се става на пауза, некои делови ќе одат во друга конфигурација. Ќе има апдејт.
   

Сподели

Вчитување...