1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Gaming PC: Asus B150 + i5 6600 + 16GB RAM + Gigabyte GTX 1070 + 250GB Samsung 860 EVO + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 12 Јануари 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,107
  10,403
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправна и безпрекорно сочувана гејминг конфигурација:

  Mainboard: Asus Trooper B150-D3
  CPU: Intel Core i5-6600 @3.9GHz all cores
  RAM: Kingston HyperX Savage 16GB (2x8GB) DDR3-1600 CL9
  VGA: Gigabyte GeForce GTX 1070 G1 Gaming
  SSD: Samsung 860 EVO 250GB SATA
  HDD: Toshiba P300 1TB 7200RPM 64MB
  PSU: Corsair CX500 80+ Bronze
  Case: Cooler Master K350 /w Cooler Master Turbine Master 120mm silent fan

  Нови се хард-дискот и SSD-то и подлежат на гаранција од 23 месеци. Графичката картичка има гаранција уште 6, а RAM мемориите уште 23 месеци гаранција. Гаранциите на матичната и процесорот се истечени. Вентилаторот на задната страна од куќиштето е замент со тивок 120mm CM Turbine Master. Stock кулерот на процесорот е неупотребуван до сега.
  kukiste.jpg kukiste2.jpg
  Цена, фиксно: 36000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 12 Јануари 2019
  На SpiritBond, shifty, Ilijajaule и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,107
  10,403
  23 Јануари 2008
  Манга
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,107
  10,403
  23 Јануари 2008
  Манга
  ssd-то заменето за Kingston UV400 240GB, треба да има гаранција, ќе проверам уште колку...

  Цена, фиксно: 34500
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,107
  10,403
  23 Јануари 2008
  Манга
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,107
  10,403
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,107
  10,403
  23 Јануари 2008
  Манга
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...