1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming PC: Asrock H310 + i3 8100 + 16GB DDR4 + GTX 1060 3GB + 256GB SSD + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 28 Јули 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,126
  12,630
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправен гејминг компјутер со нови и малку користени половни делови со следнава конфигурација:

  MB: Asrock H310CM-HDV, нова, 2 години гаранција
  CPU: Intel Core i3 8100, половен (чекам потврда за гаранција)
  RAM: A-Data 16GB(2x8GB) DDR4-2133 CL15 @2400MHz CL17, половен
  VGA: Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce 2X OC 3GB, половна, еден месец гаранција од мене
  SSD: Intel SSD 5 Pro 5450s, ново, гаранција 33 месеци
  HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB, половен, истечена гаранција
  PSU: Antec VP350P 350W(real) 80+, половно, многу малку користрено
  Case: DeepCool Matrexx 30 /w 120mm fan, ново, 1 година гаранција

  IMG_20190713_211228.jpg IMG_20190728_120449.jpg
  Kонфигурацијата е кадарна да ги вози сите нови игри на 1080p со високи сетинзи.

  Цена, фиксна: 25500 денари
  Опција со процесор Core i5 8500, фиксно: 29000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 28 Јули 2019
  На Yoshimitsu, BlackOuttheWoRlD, farkizz и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,126
  12,630
  23 Јануари 2008
  Манга
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,126
  12,630
  23 Јануари 2008
  Манга
  Prodadeno
   
  StefAngel, GGTT1 и на architect им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...