Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Gaming PC: A520, Ryzen 5 3600X, 16GB DDR4-3000, RX 5700XT 8GB, 500GB SSD, 750W

Статус
Затворена за нови мислења.

boksata

Fast & Curious
27 декември 2017
473
771
boksata додаде нов оглас:

Gaming PC: A520, Ryzen 5 3600X, 16GB DDR4-3000, RX 5700XT 8GB, 500GB SSD, 750W - 32.500 ден.

Се продава гејминг компјутер со следнава конфигурација:

MB: Gigabyte A520M K
CPU: AMD Ryzen 5 3600X w/ Arctic Alpine 23
RAM: Gskill Sniper X 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL16
GPU: Nitro+ RX 5700 XT 8GB
SSD: Kingston A400 Series 480GB
PSU: Corsair CX 750W Bronze
CASE: Sharkoon RGB WAVE w/ 4x 120mm rgb fans

Цена: 32 500 денари.

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.998
Мислења
972.973
Членови
35.347
Огласи
2.934
Најнов член
petkovskamilena
На врв Дно