1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Gaming PC: A320 + Ryzen 5 2600 + 2x8GB DDR4-2666 + RX580 + 240GB SSD + 1TB HDD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 17 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,615
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам комплетно исправен и безпрекорно сочуван гејминг компјутер составен од нови и половни делови со следнава конфигурација:

  MB: MSI A320 pro, половна
  CPU: Ryzen 5 2600, нов 3 години гаранција
  RAM: 2x8GB DDR4-2666, нови, 4 години гаранција
  VGA: XFX RX580 Black Edition 4GB OC, половна, 1 месец гаранција
  HDD: Toshiba 1TB, половен, 1 месец гаранција
  SSD: A-Data SU650 240GB SATA, ново, 35 месеци гаранција
  Case: Cooler Master K350, половно
  Case fans: 2x120mm Modecom LED Red, нови
  PSU: Chieftec GPE 500W, половно

  (слики подоцна)

  Цена, фиксна: 25000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 и StefAngel им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,615
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  20200118_100702.jpg 20200118_100542.jpg
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,455
  13,615
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...