1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming mouse

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Goksion, 22 Мај 2020.

 1. Goksion

  Goksion
  Intern

  8
  0
  20 Мај 2020
  Машко
  zdravo nekov moze da mi predlozi dobro gaming gluvce so dobar opticki senzor za fps igri za okolu 1000 den?
   
 2. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  134
  83
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Разгледај Bloody во Анхоч, гледав имаше некое со PMW сензор но беше некаде околу 1500 ако не се лажам.

  Edit: ова, но сум немал никакво искуство со истото, сум користел Bloody V7, изработката му беше добра.
  Edit 2: би ти препорачал искрено повеќе да обрнеш внимание на формата на глувчето да ти лежи на рака, отколку да се залетувваш прво на сензор, горе долу ако не се бавиш професионално, и нема да осетиш голема разлика.
   
  На Goksion му/ѝ се допаѓа ова.
 3. hpetrovski

  hpetrovski
  Gaining Experience

  44
  83
  22 oктомври 2018
  Машко
  3D Artist
  Ако не ти се брза, моја препорака дефинитивно би била Logitech g102 или g203 од алиекспрес. Јас го користев неколку месеци со Hyperglides, top tier маус, одличен сензор, најдобар click-feel на било кој маус што сум го пробал досега. Провери и во анхоч, знам дека го имаа пред некоја година.
   
  На NikolovskiM и Goksion им се допаѓа ова.
 4. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  635
  815
  25 Февруари 2016
  Машко
  Одличен маус, сличен ваков п85 децата го скинаа од играње, топ изработка, мазга.
   
 5. champagnepepe

  champagnepepe
  Gaining Experience

  57
  76
  21 ноември 2019
  Машко
  DevOPS
  A zowie ec1-a за 1500? :rolleyes: No-brainer?
   
 6. toplel

  toplel
  On your way to fame

  575
  617
  18 Август 2016
  Машко
  Се сложвам. Подобар сензор за игри не сум користел. А тие „гејминг“ маусите од по 1000 денари не вредат и тешко дека ќе најш добар сензор шо немат да скокат пиксели или да прајт spin-out.
   
 7. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  205
  149
  18 Септември 2013
  Ова е тенк маус, неможеш да го расипи и да сака
  Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
Слични теми
 1. zokiopp
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,463
 2. Nightingale
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,223
 3. bogoevski
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  725
 4. gOJDO
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  511
 5. skopje_mkd
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  423
Вчитување...

Сподели

Вчитување...