1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming laptop software

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Cobche, 12 Јануари 2020.

 1. Cobche

  Cobche
  Intern

  4
  0
  22 Април 2019
  Машко
  Lugje, kupiv nov gaming laptop, RoG Strix G, soveti za dobri programi sho bi bilo dobro da se ima?
   
 2. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  820
  1,372
  12 Септември 2013
  Машко
  Кирилична поддршка би било добро да има. Со здравје да се служиш.
   
  Последна промена: 12 Јануари 2020
  На Avid, Jovan2389, fuzzjaw и уште 15 други им се допаѓа ова.
 3. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,523
  999
  28 ноември 2015
  Машко
  Стави си РГБ ленти насекаде тоа ми го кажаа ФПС боговите ако нема РГБ лаптопот ќе добиеш -10 фпс...
   
 4. Cobche

  Cobche
  Intern

  4
  0
  22 Април 2019
  Машко
  hahahahaha, site pari si gi dadov za laptopot i za biro od Ikea, shvorc sum sega. Samo rgb-to od laptopot kje bidat dovolno sega za sega :D
   
 5. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  464
  462
  15 Септември 2014
  bekrija
  minecraft spustija odma i cepaj bratu
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Astro

  Astro
  Guru

  6,155
  8,531
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 7. shifty

  shifty
  Модератор

  1,009
  1,316
  5 Септември 2009
  Ќе Ве замолам да се држите до темата, за сите останати дискусии отворете нова тема.
   
  На Cobche и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 8. Canibalot

  Canibalot
  Gaining Experience

  67
  87
  29 Јуни 2016
  Машко
 9. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,625
  1,287
  13 Август 2009
  Машко
  eve bratu programcina dobri:

  ova dane ti kocat igrite: Best TuneUp Utilities 2019 for Windows PC | Free Download | AVG
  ova za drajveri da imas najnovi 24/7: Download Driver Booster - the best free driver updater for Windows 10, 8, 7, Vista & XP.
  ova za u slucaj prvoto da ne gi najde site najnovi drajveri ( sekogas rezerva si imaj!! ): Driver Easy | Driver Updater for Free
  i obavezno degrafment 2pati nedelno ( pro-tip: vo cetvrtoci popladne najdobri rezultati dava ): I've just installed Disk Defrag, a great tool to make your PC run fast and smooth
  i nemora antivirus windnos 10 si ima vonego ekstra antivirus
  /s


  Клик тука.
  Избери ги Chrome, Steam, TeamViewer 15, 7-Zip.

  Антивирус симни од тука.
  Програмче за торенти од тука.

  Обавезно во Chrome го инсталирај ова.

  За филмови ( кликни на копчето како сложувалка што е, и инсталирај некој од тие таму ).

  Одприлика тоа ти е, честито лаптопче, со здравје да си гејмаш :)
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Astro

  Astro
  Guru

  6,155
  8,531
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
 11. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,052
  560
  12 Април 2017
  Машко
  :D

  ------------------------------------------------------------------------
  Незнам дали трол или шо е ова ама еве ти нешто, не е специајно за гејминг лаптоп - на се би ги инсталирал:

  Brave Browser - зголемува приватност, намалува реклами | chromium базиран така да можеш сите chrome addons да ги инсталираш

  Pure Battery Analytics - Информации за како/колку ти се троши батеријата (слика слика)

  qBittorrent - подржава sequential downloading што значи можеш да го гледаш филмот додека се симнува

  Screenpresso - Најпрактичната алатка за скриншот, видео, и гиф

  Windscribe - ВПН бесплатно, ако немаш со платно

  f.lux - Намалува blue light пред спиење

  BTW, антивирус немам - мислам дека овој шо иде со windows е доволно добар
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Creed_Bratton
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,432
 2. uwemi
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,213
 3. gOJDO
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,444
 4. -Ata-
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  821
 5. gOJDO
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,381
Вчитување...

Сподели

Вчитување...