1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming laptop Asus ROG GL502VS: i7 7700HQ, 16GB RAM, GTX 1070, 512GB NVMe, 1TB HDD, 15.6" IPS G-Sync

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 18 Септември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,791
  11,828
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам комплетно исправен и безпрекорно сочуван, без никакви знаци на користење, гејмерски лаптоп Asus ROG STRIX GL502VS со следнава конфигурација:

  Матична плоча: GL502VSK
  Процесор : Intel(R) Core(TM) i7-7700HQ 4 cores/8 threads/8MB L3 2.8 ~ 3.8GHz
  Рам: Samsung 16GB(2x8GB) DDR4-2400
  Графичка картичка: GeForce GTX 1070 8GB
  SSD: Samsung PM981 512GB
  HDD: Hitachi 1TB
  Монитор: 15.6" 1920x1080 IPS G-Sync (LG Display LP156WF6-SPB6 Overview - Panelook.com)
  Тастатура: QWERTY /w backlight
  OS: Windows 10 licensed

  Лаптопот е купен пред 2 години, но е многу малку експлоатиран. На него нема никакво козметичко оштетување ниту знаци на користење. Батеријата му е сменета пред неколку месеци и држи практично како на нов. SSD-то е ново и е под гараницја од 3 години.

  20190918_234158.jpg 20190918_234212.jpg 20190918_234308.jpg

  Цена, фиксно: 50000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 28 Септември 2019
  На Ciklon, Speedster, gremlin и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,791
  11,828
  23 Јануари 2008
  Манга
  Направена е промена на конфигурацијата, ставено побрзо и помало ново SSD - Samsung PM981 512GB(OEM верзија на 970 EVO) и додаден хард диск од 1TB...
  Цена: 50000 денари, фиксно
   
  Ciklon, Speedster, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,791
  11,828
  23 Јануари 2008
  Манга

Сподели

Вчитување...