1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Gaming Laptop: Acer Predator Helios 300: i7 8750h, 16GB DDR4-2666, 1060 6GB, 512GB NVMe, 1TB, IPS

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 5 Декември 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,060
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам gaming laptop Acer Predator Helios 300 под гаранција уште 11 месеци со следнава конфигурација:

  CPU: Intel i7 8750H 6 Cores/12 Threads, up to 4.1GHz
  RAM: 16GB(2x8GB) DDR4-2666
  SSD: Samsung PM981 512GB NVMe (ново, под гаранција 2 години)
  VGA: GeForce GTX 1060 6GB
  HDD: Hitachi 1TB 7200RPM 32MB Cache
  Monitor: 15.6" Full HD 60Hz IPS
  Backlight keyboard, Dolby Audio, etc.

  20191205_205518.jpg 20191205_205439.jpg 20191205_211531.jpg

  Цена, фиксна: 47000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 5 Декември 2019
  На architect, Ulrezaj, Necromancer и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,060
  23 Јануари 2008
  Манга
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,060
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,060
  23 Јануари 2008
  Манга
  Новогодишна цена: 45000 денари!!!
   
  Tehnologiva, dejan_str и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,060
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,060
  23 Јануари 2008
  Манга
  Клуч
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...