1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gaming Конфигурација i7 4790, 16GB RAM, GTX 1070

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 2 Декември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,473
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам гејминг PC, комплетно исправна. Под гаранција е само еден од модулите RAM кој е купен сега, додека за се останато нема гаранција или е изгубена.

  MSI Z97 PC Mate
  Core i7 4790
  16GB(2x8GB) DDR3-1600
  EVGA GeForce GTX 1070 8GB Super Clocked 2
  Intel SSD330 180GB
  Western Digital Black 1TB
  MS Tower Case /w 5x120mm fans
  Antec EA-650W PLATINUM
  IMG-f074827a4c6b1bc3481b8e5179124b50-V.jpg
  Цена, фиксно: 40000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  На Mario.Bog, Vespertine, DennyMK и уште 11 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,473
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  (инфо, да нема забуна: не доаѓа со Noctua fan туку со оригиналниот stock кулер за i7 4790 и без горните два вентилатори кои не се дел од куќиштето)
  Moже да оди и со послаба графичка картичка, т.е. MSI RX570 Armor OC 4GB и тогаш цената е 33000 денари.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,712
  14,473
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Слични теми
 1. steelseries
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,556
 2. gOJDO
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  871
 3. gOJDO
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,822
 4. skopje_mkd
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  463
Вчитување...

Сподели

Вчитување...