Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Gaming kompjuteri

Статус
Затворена за нови мислења.

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
248
723
Skopje
bristlebac додаде нов оглас:

Gaming kompjuteri - 27.500 ден.

Продавам 3 конфигурации. Може комплет со монитор, тастатура и маус.

Конфигурација 1 : цена: 41.500 ден.
Mb - asrock z370 taichi -користено
Cpu - i7 8700k + cooler master ma410p -користено
ram - 2x8gb Kingston fury 2400mhz -користено
RAM- 1x16 Kingston fury 3200mhz гаранција до 2025 год.
SSD M.2 Kingston NV2 NVMe 1 TB. PCIe 4.0. + hdd 2tb -36 месеци гаранција
PSU 550W Deepcool DN550 80Plus Black -36 месеци гаранција
Gpu asus tuf 1660super -ново - гаранција до 2025
CASE -Fighter v310 + 3...

Видете го целиот оглас...
 

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
248
723
Skopje
Додавам на конфигурација 1 - RTX™ 3060 VENTUS 12G користена за гејминг со преостаната гарација 10месеци

47.500 ден.
 
Последна промена:

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
248
723
Skopje
Konfiguracija 1 : cena 36500
Mb - asrock z370 taichi
Cpu - i7 8700k + cooler master ma410p
ram – 2x8gb Kingston fury 2400mhz
ram - 2x8 Kingston fury 2600mhz
nvme kingston 1tr + hdd 2tb - novo 36 meseci garancija
PSU 550W Deepcool DN550 - 80Plus Black - 36 meseci garancija
CASE -Fighter v310 + 6 fanovi ms arbg 120 - novo
gpu - asus tuf 1660s - nova
Мислењето е автоматски споено:

Konfiguracija 2 AMD: cena: 25.500
MB MSI b450m-a pro max
CPU AMD Ryzen 5 3600x +Wraith Spire Cooler -
ram – 2x8 gb Kingston fury 3200mhz -garancija do 2025god
SSD M.2 Kingston NV2 NVMe 500GB PCIe 4.0 +ssd 1tb - 36 meseci garancija
PSU - 500W Njoy Ayrus - 36 meseci garancija
GPU - Sapphire RX580 Nitro + 8GB OC - 1 mesec garancija- smeneto pasta
CASE -Fighter v310 + 4 fanovi ms arbg 120 - novo
 

Атачменти

 • viber_image_2023-05-03_12-38-04-179.jpg
  viber_image_2023-05-03_12-38-04-179.jpg
  220,7 KB · Прегледи: 49
 • viber_image_2023-05-03_12-38-04-549.jpg
  viber_image_2023-05-03_12-38-04-549.jpg
  221,5 KB · Прегледи: 49
 • viber_image_2023-04-04_19-15-05-502.jpg
  viber_image_2023-04-04_19-15-05-502.jpg
  248,2 KB · Прегледи: 45
 • viber_image_2023-04-04_21-08-04-603.jpg
  viber_image_2023-04-04_21-08-04-603.jpg
  156,4 KB · Прегледи: 43
Последна промена:

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
248
723
Skopje
Компјутерот се продава до понеделник, цена 22700 ден.
CPU- i5 9500 +Cooler Master Hyper TX3 Evo Intel Edition-
MB. Gigabyte B365M H
Ram - 2x8gb Kingston fury 2600mhz
Nvme 128 gb + 1tb ssd novo
PSU 500W Njoy Ayrus -novo 36 meseci garancija
GPU - Sapphire RX580 Nitro+8GB OC
CASE - storm + 3fanovi so kontroler +2 zeleni
 

Атачменти

 • 20230328_173552.jpg
  20230328_173552.jpg
  1,1 MB · Прегледи: 57
 • 20230328_173312.jpg
  20230328_173312.jpg
  2,1 MB · Прегледи: 58
 • 338812983_452346043741724_5916667423678546765_n.jpg
  338812983_452346043741724_5916667423678546765_n.jpg
  293,3 KB · Прегледи: 57

bristlebac

On your way to fame
21 декември 2020
248
723
Skopje
Up -22500
 

Атачменти

 • photo_2023-05-20_17-56-52.jpg
  photo_2023-05-20_17-56-52.jpg
  130,3 KB · Прегледи: 66
 • viber_image_2023-05-19_16-36-38-809.jpg
  viber_image_2023-05-19_16-36-38-809.jpg
  207,7 KB · Прегледи: 65
 • viber_image_2023-05-19_16-36-39-301.jpg
  viber_image_2023-05-19_16-36-39-301.jpg
  236 KB · Прегледи: 65
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.792
Мислења
969.388
Членови
35.182
Огласи
2.801
Најнов член
bunce
На врв Дно