• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проценка Gaming Desktop PC

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2.796
4.863
Ве молам за проценка.

CPU: AMD Ryzen 5 5600X @4.65GHz
Cooler: Dark Rock 4 Pro
Case: Be Quiet! DX500 + 2 Pure Wings PWM 140mm
MOBO: MSI B550 A-Pro
RAM: 8GB DDR4 3200MHz x 4
GPU: MSI RTX 3060 Ti Gaming X Trio
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum
SSD: Samsung SSD M.2 500GB Evo Plus x2 (6TB, 4TB Written)
Peripherals: Mouse Logitech G402 + Mechanical Logitech G413 Carbon
Headphones: Logitech Astro A40
Monitor: 27" Dell S2721DGFA Gaming WQHD IPS 165Hz 1ms GSYNC

Сите делови се со локална гаранција, backplate-от на графичката има гребнатина. Другите компоненти се без козметички оштетувања. Компјутерот е користен 11 месеци за гејминг.
 

DarthJe5us

Unstoppable
2 јануари 2012
2.570
2.006
Би го сменил насловот, не би рекол дека е high end конф ова. За цена на деловите 70-80% од нова цена графичката иста ко нова веројатно со моменталниве цени.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1.092
2.873
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 11 Pro
Ве молам за проценка.

CPU: AMD Ryzen 5 5600X @4.65GHz
Cooler: Dark Rock 4 Pro
Case: Be Quiet! DX500 + 2 Pure Wings PWM 140mm
MOBO: MSI B550 A-Pro
RAM: 8GB DDR4 3200MHz x 4
GPU: MSI RTX 3060 Ti Gaming X Trio
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum
SSD: Samsung SSD M.2 500GB Evo Plus x2 (6TB, 4TB Written)
Peripherals: Mouse Logitech G402 + Mechanical Logitech G413 Carbon
Headphones: Logitech Astro A40
Monitor: 27" Dell S2721DGFA Gaming WQHD IPS 165Hz 1ms GSYNC

Сите делови се со локална гаранција, backplate-от на графичката има гребнатина. Другите компоненти се без козметички оштетувања. Компјутерот е користен 11 месеци за гејминг.
Заинтересиран за мониторот ако оди посебно.
Ова под услов мојот да не се праи(моментално е на сервис).

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Nikola100

Practice makes perfect
30 септември 2019
1.649
1.571
Скопје
Ве молам за проценка.

CPU: AMD Ryzen 5 5600X @4.65GHz
Cooler: Dark Rock 4 Pro
Case: Be Quiet! DX500 + 2 Pure Wings PWM 140mm
MOBO: MSI B550 A-Pro
RAM: 8GB DDR4 3200MHz x 4
GPU: MSI RTX 3060 Ti Gaming X Trio
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum
SSD: Samsung SSD M.2 500GB Evo Plus x2 (6TB, 4TB Written)
Peripherals: Mouse Logitech G402 + Mechanical Logitech G413 Carbon
Headphones: Logitech Astro A40
Monitor: 27" Dell S2721DGFA Gaming WQHD IPS 165Hz 1ms GSYNC

Сите делови се со локална гаранција, backplate-от на графичката има гребнатина. Другите компоненти се без козметички оштетувања. Компјутерот е користен 11 месеци за гејминг.
Конфигурацијава е „сон„ -подобра не би ни сакал да имам - (тоа више I7-12800 и RTX3090ка е травестија) - нема потреба од толку јака конф.
 

Vlad944

Practice makes perfect
3 март 2015
484
1.114
Битола
CPU: AMD Ryzen 5 5600X @4.65GHz - 17500
Cooler: Dark Rock 4 Pro - 3500
Case: Be Quiet! DX500 + 2 Pure Wings PWM 140mm - 4200
MOBO: MSI B550 A-Pro - 4500
RAM: 8GB DDR4 3200MHz x 4 - 7000
GPU: MSI RTX 3060 Ti Gaming X Trio - 50 000
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum - 8200
SSD: Samsung SSD M.2 500GB Evo Plus x2 (6TB, 4TB Written) - 2x3500
Peripherals: Mouse Logitech G402 + Mechanical Logitech G413 Carbon / G402 - 1900 / G413 Carbon - 3200
Headphones: Logitech Astro A40 -\O/
Monitor: 27" Dell S2721DGFA Gaming WQHD IPS 165Hz 1ms GSYNC - 19500
 

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2.796
4.863
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
Cooler: Dark Rock 4 Pro
Case: Be Quiet! DX500 + 2 Pure Wings PWM 140mm (вкупно 5)
MOBO: MSI B550 A-Pro
RAM: 8GB DDR4 3200MHz x 4
GPU: MSI RTX 3060 Ti Gaming X Trio
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum
SSD: Samsung SSD M.2 500GB Evo Plus x2 (6TB, 4TB Written)
Peripherals: Mouse Logitech G402 + Mechanical Logitech G413 Carbon
Headphones: Logitech Astro A40

Конфигурацијата оди на продажба за 109.000 денари. Без замени и без карго.
 

DarthJe5us

Unstoppable
2 јануари 2012
2.570
2.006
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
Cooler: Dark Rock 4 Pro
Case: Be Quiet! DX500 + 2 Pure Wings PWM 140mm (вкупно 5)
MOBO: MSI B550 A-Pro
RAM: 8GB DDR4 3200MHz x 4
GPU: MSI RTX 3060 Ti Gaming X Trio
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum
SSD: Samsung SSD M.2 500GB Evo Plus x2 (6TB, 4TB Written)
Peripherals: Mouse Logitech G402 + Mechanical Logitech G413 Carbon
Headphones: Logitech Astro A40

Конфигурацијата оди на продажба за 109.000 денари. Без замени и без карго.
Не го продаваш мониторот?
 

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2.796
4.863
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
Cooler: Dark Rock 4 Pro
Case: Be Quiet! DX500 + 2 Pure Wings PWM 140mm
MOBO: MSI B550 A-Pro
RAM: 32GB DDR4 3200MHz
GPU: MSI RTX 3060 Ti Gaming X Trio
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum
SSD: Samsung SSD M.2 500GB Evo Plus x2 (6TB, 4TB Written)
Peripherals: Mouse Logitech G402 + Mechanical Logitech Keyboard G413 Carbon

Нова ЦЕНА: 105.000 денари
 

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2.796
4.863
CPU: AMD Ryzen 5 5600X
Cooler: Dark Rock 4 Pro
Case: Be Quiet! DX500 + 2 Pure Wings PWM 140mm (вкупно 5)
MOBO: MSI B550 A-Pro
RAM: 32GB DDR4 3200MHz (4х8)
GPU: MSI RTX 3060 Ti Gaming X Trio
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum
SSD: Samsung SSD M.2 500GB Evo Plus x2 (6TB, 4TB Written)
Peripherals: Mouse Logitech G402 + Mechanical Logitech Keyboard G413 Carbon

ЦЕНА: 105.000 денари
Без замени и без карго.
 

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2.796
4.863
Остана уште:

Cooler: Dark Rock 4 Pro - 3.800 ден. - Преостаната гаранција 12 месеци.
Case: Be Quiet! DX500 + 2 Pure Wings PWM 140mm - 5000 ден. - Преостаната гаранција 24 месеци. (Вкупно 5 Pure Wings вентилатори)
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum - 8000 ден. - Преостаната гаранција 48 месеци.
Peripherals: Mouse Logitech G402 + Mechanical Logitech G413 Carbon - 1500 ден. (глувче), 2000 ден. (тастатура) - без гаранција РЕЗЕРВИРАНИ
Speakers 2.0 Logitech Z120 USB Black & White - 900 денари - Преостаната гаранција 8 месеци.
 
Последна промена:

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2.796
4.863
Cooler: Dark Rock 4 Pro - 3.800 ден. - Преостаната гаранција 12 месеци.
Case: Be Quiet! DX500 + 2 Pure Wings PWM 140mm - 5000 ден. - Преостаната гаранција 24 месеци. (Вкупно 5 Pure Wings вентилатори)
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum - 8000 ден. - Преостаната гаранција 48 месеци.
 
Последна промена:

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2.796
4.863
Monitor: 27" Dell S2721DGFA Gaming WQHD IPS 165Hz 1ms GSYNC - 21.000 денари со 24 месеци локална гаранција.
Case: Be Quiet! DX500 + 2 Pure Wings PWM 140mm - 5000 ден. - Преостаната гаранција 24 месеци. (Вкупно 5 Pure Wings вентилатори)
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum - 8000 ден. - Преостаната гаранција 48 месеци.
 

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2.796
4.863
Остана уште...
Case: Be Quiet! DX500 + 2 Pure Wings PWM 140mm - 5000 ден. - Преостаната гаранција 24 месеци. (Вкупно 5 Pure Wings вентилатори)
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum - 8000 ден. - Преостаната гаранција 48 месеци.
 

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2.796
4.863
Остана уште...
Case: Be Quiet! DX500 + 2 Pure Wings PWM 140mm - 5000 ден. - Преостаната гаранција 24 месеци. (Вкупно 5 Pure Wings вентилатори)
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum - 8000 ден. - Преостаната гаранција 48 месеци.
 

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2.796
4.863
PSU: 750W Be Quiet! Straight Power 11 Platinum - 7500 ден. - Преостаната гаранција 48 месеци.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.197
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно