• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gamepad thumbstick caps (замена)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,254
4,480
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Има ли некаде по Скопјево или пошироко (освен online) да се купат гумени навлаки за гејмпад, поточно за малите стик контролери за под палец?

product-image-41797713_large.jpg
 

skopje_mkd

Gaining Experience
5 февруари 2016
370
174
имаш во галерија 500 денари ми се чини дека се за ПС4 рачка
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,254
4,480
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2,134
3,355
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i3-10100F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston A2000 250GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master G750M 80 Plus Bronze
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
X7 XL-750BH
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
942
884
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium
имаш во галерија 500 денари ми се чини дека се за ПС4 рачка
Хaхa 500 денaри, мaржa х10. Купив кит oд 8 рaзлични пaрa нaвлaки oд мaли дo гoлеми зa дoлaр ипoл oд иБеј.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,874
4,100
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Некој што купил печурки да сподели искуство, и дали пасуваат на сите контролери (имам Logitech F510)? Гледам на Али има многу ама не знам што квалитет се, да не се излижат за брзо. Сакам некои поквалитетни.
Пробав со гумици како на првата слика ама не е тоа тоа.
 

Surreal

Intern
30 септември 2014
79
39
Скопје
Некој што купил печурки да сподели искуство, и дали пасуваат на сите контролери (имам Logitech F510)? Гледам на Али има многу ама не знам што квалитет се, да не се излижат за брзо. Сакам некои поквалитетни.
Пробав со гумици како на првата слика ама не е тоа тоа.
Јас имам пред 2 години земено од али за Xbox 360 контролер, налик на овие. Пасуваа и беа стегнати и до ден денес немам никаква замерка. За нијанса се на чувство "потврди" во споредба на голо.
Мислењето е автоматски споено:

Сега видов дека бараш за F510. Барај грипови за PS3 ако ти е за тој контролер, по димензии гледам дека се исти
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
3,874
4,100
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Јас имам пред 2 години земено од али за Xbox 360 контролер, налик на овие. Пасуваа и беа стегнати и до ден денес немам никаква замерка. За нијанса се на чувство "потврди" во споредба на голо.
Мислењето е автоматски споено:

Сега видов дека бараш за F510. Барај грипови за PS3 ако ти е за тој контролер, по димензии гледам дека се исти
Фала, ќе побарам такви (y) Контролерот е супер функционален, само гриповите се излижаа и се ронат, греота е да го исфрлам од употреба само заради тоа.
 

Surreal

Intern
30 септември 2014
79
39
Скопје
Фала, ќе побарам такви (y) Контролерот е супер функционален, само гриповите се излижаа и се ронат, греота е да го исфрлам од употреба само заради тоа.
Доколку ти се многу излижани, јас би одел со нови печурки наместо само грипови бидејќи може да осетиш несовршености. Мое мислење е дека Овие би ти завршиле работа
Мислењето е автоматски споено:

Има ли некаде по Скопјево или пошироко (освен online) да се купат гумени навлаки за гејмпад, поточно за малите стик контролери за под палец?
Можеби ќе најдеш во помаливе продавнички/сервисери за конзоли. Не знам дали смеам да постирам огласи од реклама5, но има MMGames (Миле) огласувач што мислам дека би имал такво нешто.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,607
8,963
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Јас истата мука ја имав, само кај мене ми се лизгаат палците. Ништо не најдов во Скопје освен тие во галерија што не ми се свиѓаат.

После долго листање на али порачав 10х вакви и се препородив. Топчињата на ивицата ми го држат палецот. Одговараат на се што сум пробал (вклучувајќи го и натек од анхоч). Стварно перфектни барем за мене.

1621367603875.png

 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,585
Членови
29,637
Најнов член
petarS10
На врв Дно