• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Game over

Статус
Затворена за нови мислења.

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
Ривалството помеѓу два клана интернет гејмери од Русија, од виртуелниот свет се префрлило во реалноста, по што невината компјутерска игра завршила трагично - со брутално оф лајн убиство.

Кланот Платаниум од градот Уфи, сочинет главно од студенти, успеал да ги победи искусните и постари членови на групата гејмери Ку-Клокс. Неколку денови по он лајн пресметката, двете групи се договориле да се сретнат лице во лице во реалниот свет.

Нивната оф лајн конфронтација се претворила во безмилосна тепачка, во која бил претепан 33-годишниот Алберт. Повредите биле толку сериозни, што тој починал на патот кон болницата.

За смртта на Алберт, обвинето е едно 22-годишно момче, кое не покажало никакви знаци на каење за убиството. Во изјавите пред полицијата, тој сосема смирено ја објаснил причината поради која го убил својот он лајн ривал. Сестрата на починатиот тврди дека суровите убијци не се задоволиле со смртта на нејзиниот брат и почнале да и се закануваат на неа.

Ова не е прв случај на фатален фанатизам на гејмери во Русија. Пред извесно време, момче старо 21 година, ја убило својата баба затоа што му ја прекинала играта, викајќи го на ручек.

Извор : Оn.net
Линк
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Луѓево се соживеале со играта.:LOL:Затоа деца моја препорака не играјте многу игри учете нешто.:LOL:
 

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
E ova ti se vika luge navleceni ama mnogu navleceni na igri.I kazete mi kolku treba da si freak da utepas nekoj tipac posto on te pobedil vo igra.:O:zbunet3:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
197
Замислете кај нас со ке праат ако им забранат да ги играат WoW i Warcaft???
 

Djose

Intern
16 ноември 2007
17
0
Ludjeto doadjat vo sostojba da ne mozat da odberat vo koj svet ke ziveat vo realnito ili virtuelniot. Zato sum za zabrana na site igri so virtuelen svet.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
899
74
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
aleksandar_te претпоставувам од Тетово си. Знам таму има идено многу пати и имам видено многу коли кои се направени во стилот Underground.:bravo:
 
M

Mr.Alien

Гостин
Замислете некој во толкава мерка да се соживее со Far Cry или Hitman, па се наоружа до заби. :isplashen:
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Луѓето некогаш толку влезат во игрите дури и кога јадат мислат што ке прават на компјутерот со играта што ги чека !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.661
Мислења
889.151
Членови
31.501
Огласи
33
Најнов член
Ivanmakar
На врв Дно