• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Game Engine во C++

  • Ја почнал/а темата
  • #1

rinse

Intern
6 септември 2021
1
6
github.com
Здраво дечки, релативно нов на форумот, сакав да направам shamеless plug на game engine(open gl) кој го работев како хоби проект извесно време:
Source Код: prism
Секако отворен сум на конструктивен критицизам и потенцијална колаборација.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
858,347
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно