1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Game Drivers? Driver Booster

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од HEPBO3HA, 4 ноември 2018.

 1. HEPBO3HA

  HEPBO3HA
  Intern

  17
  13
  19 Февруари 2016
  Женско
  Совет, дали треба/вреди да се инсталираат наведениве драјвери од бустер, или се за дизајнери/програмери? Прв пат инсталирам ваков тип софтвер, немам познавање па ме интересира.

  Specs:
  Windows 10 x64
  Cpu i5-4440S 2.80 GhZ

  RAM 8GB
  GPU Radeon R7 240
  HDD Toshiba 2TB
   

  Прикачени датотеки:

  • 12.jpg
   12.jpg
   Големина:
   185.7 KB
   Прегледи:
   63
 2. toplel

  toplel
  On your way to fame

  603
  684
  18 Август 2016
  Машко
  Доколку не ти се инсталирани во Programs and Features и немаш никаков проблем тогаш веројатно игрите не ги користат. Доколку имаш одредени „редистрибуции“ на тој софтвер во Programs and Features тогаш селектирај да се надоградат само оние што системот ги користи. Обично ваквите пакети одат заедно со играта доколку е потребно.

  Претпоставувам дека веќе ги имаш во компјутер штом ги добиваш како предлог за надоградба. Еден мал совет - не користи „Third party" софтвери како Driver Booster и слични за драјверите туку спуштај ги рачно од официјални страници за да немаш конфликт помеѓу нив и секогаш ќе знајш дека официјалните драјвери се во оптек.
   
  На HEPBO3HA му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. sourcer
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  732
 2. mariomako
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  693
 3. Borsa
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,273
 4. Steam.
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,061
 5. cele_x
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,957
Вчитување...

Сподели

Вчитување...