1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Галерија како изгледа интернетот

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од emet_, 11 Јануари 2016.

 1. emet_

  emet_
  Гостин

  На ARMac и Boldozer им се допаѓа ова.
 2. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,065
  1,375
  17 Јуни 2009
  Машко
  Јас интернетот си го замислував како поинтересен на изглед, ама сепак беше интересно да се видат фоткиве :)
   
  На emet_ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  806
  708
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Quietly tucked away in a few unassuming buildings in lower Manhattan, massive flows of data pulse through some of the world's largest hubs of global internet infrastructure
  Јас па мислев дека интернетот е здебелен човек со голема брада ...
  Скроз ти е утнат насловот, ова е само еден хаб и не е најголем во светот.
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,457
  7,438
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Голем е да, ама не е најголем. Најголемиот мислам е Digital Realty моментално. А и на Гугл и на Фејсбук дата центрите не се далеку. Сепак, ова не е интернетот :), повеќе како дел од телото на интернетот.
   
 5. emet_

  emet_
  Гостин

  дел од интернетот или поточно дел од „облакот“ кој всушност не е имагинарен туку зафаќа физички просторт и се проширува.

  @ARMac погоре ми го зеде зборот. :)
   
 6. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  615
  345
  9 Февруари 2008
  Еве како изгледа интернетот
  [​IMG]
   
  Oktar, Zippo, vlatko175 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 7. dimsa

  dimsa
  Gaining Experience

  246
  276
  9 Јануари 2015
  Хахахахаха, браво пријателе, IT Crowd ruls ! :) :)
   
 8. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,648
  1,443
  27 Јануари 2011
  Машко
  Јас дома имам 2 (две) вакви кутии, а не сум знаел дека тоа е интернет. Сега ке го изгасам телефонот и ке ги приклучам нив.
  И на тој интернет ке си ги изгледам сите сезони на IT Crowd на екс.
   
 9. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,667
  2,686
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара

Сподели

Вчитување...