1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Galaxy Watch 46mm

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од fuzzjaw, 3 Април 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,327
  2,066
  13 Јануари 2014
  Машко
  Барам проценка за Samsung Galaxy Watch (46mm, сив/црн), доколку одговараат проценките ќе оди на продажба.

  Купен е на 03.02.2020 од Мобеликс, и има важечка гаранција до 02.02.2021, значи користен е точно два месеци. Состојбата му е 10/10, функционално е беспрекорен, козметички нема никакви траги на користење. Чуван, и од прв ден користен со screen protector, така да ни на екранот нема ништо.

  Го продавам зошто не го користам колку што мислев, инаку нема апсолутно никаква маана.

  Доаѓа со кутија и се што имаше во неа (полнач, адаптер за во струја), како и четири други ремчиња кои се купени дополнително (сите заедно ме коштаа околу 1,500 денари).

  EDIT: Имам нарачано и нов bezel и три нови скрин протектори, кога ќе стигнат ги добивате и нив. Со ситуацијава, немам појма кога ќе е тоа.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На G4M3R му/ѝ се допаѓа ова.
 2. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,327
  2,066
  13 Јануари 2014
  Машко
 3. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  525
  383
  9 Февруари 2012
  Машко
  Sega si go kupil, znaes kolku si go platil, ako bil poloven pocni so taa cena, ako bil nov namali 20% I pocni so taa cena.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  goranzoran

  goranzoran
  Unstoppable

  3,186
  2,706
  21 Јануари 2011
  Машко
  По горната формула нов во мобеликс е 14100 значи 11280. Заокружи на 11 000 а останатите додатоци гратис.
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,327
  2,066
  13 Јануари 2014
  Машко
  Фала ви @Deksa @goranzoran.

  Оди на продажба по цена од 11,000 денари.
   
  На Oktar и Deksa им се допаѓа ова.
 6. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,327
  2,066
  13 Јануари 2014
  Машко
  Резервиран.
   
  G4M3R, Deksa и на Oktar им се допаѓа ова.
 7. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,327
  2,066
  13 Јануари 2014
  Машко
  Продаден. Може клуч.
   
  G4M3R, Oktar и на TheMarshal им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. bxxxn
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  472
 2. bxxxn
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,440
 3. Bozoo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  688
 4. SpiritBond
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  713
 5. tomi
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  261
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...