1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Galaxy S9 и S9 plus

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 25 Февруари 2018.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,455
  24,380
  4 Септември 2008
  Последна промена: 25 Февруари 2018
  На aleksuperior, SaleSk, martin17 и уште 10 други им се допаѓа ова.
 2. Borsa

  Borsa
  Gaining Experience

  837
  494
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. M.Pix

  M.Pix
  Practice makes perfect

  540
  1,875
  27 Јануари 2014
  Машко
  Значи сепак отидоа на 4к 120фпс, уште битрејт да видиме :D
   
  На Војвода и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 4. Balanar

  Balanar
  On your way to fame

  734
  772
  6 Декември 2016
  Машко
  Мислам дека S9+ едино би ме натерал да прејдам од S8-цава или евентуално да се чека S10.
   
  На bLaCk AnArChY, mrmarko4fun, DrMTR и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,480
  3,464
  1 Септември 2011
  Машко
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,455
  24,380
  4 Септември 2008
  WTF, сега гледам тек, 120 4K??? да не е ова само можноста на чипот, а не на сензорот?
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,623
  2,422
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Еве од MKBHD

   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  2,972
  2,698
  24 Септември 2012
  Жалосно што не го коригираа најголемиот недостаток на претходната серија - батеријата.
   
  На Naked Gun и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,455
  24,380
  4 Септември 2008
  [​IMG]
   
  На Speedster, DaVoRkNe, Balanar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. M.Pix

  M.Pix
  Practice makes perfect

  540
  1,875
  27 Јануари 2014
  Машко
  Не би требало, при такво super slow mo, не гледам причина да нема 4к 120 фпс. Моќноста и можноста ја имаат, самоубиство би било да нема 4к120. И slow mo не напоменаа ама ќе има опција да снимаш само 0.2 секудни при што ќе добиеш 6 секунди снимка.
   
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,455
  24,380
  4 Септември 2008
  Дали тоа значи дека slow motion-от, ќе трае 6 секунди? тотално сум збунет, не сум спиен како што треба ради евентов, и буквално не знам кај сум.
   
  На SaleSk и Војвода им се допаѓа ова.
 12. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  990
  792
  4 Февруари 2014
  Машко
  Максимум снимаш 0.2с, тие 0.2с се растегнуваат во 6с.
   
  SiPy`, DrMTR и на psyside им се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  7,941
  7,587
  24 Јуни 2009
  Машко
  Колку парички ќе коштат едниот и другиот модел?
   
 14. M.Pix

  M.Pix
  Practice makes perfect

  540
  1,875
  27 Јануари 2014
  Машко
  Да. Со 0.2 секунди slow-mo ќе добиеш 6 секунди видео, а ќе можеш да снимаш нормално и одбереш дел од видеото кај што ќе го залепиш slow mo-то кое трае само 0.2 секунди. Ова важи за 960фпс, а за 480 не знам дали е 0.2.
   
  На psyside и mkextremer им се допаѓа ова.
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,455
  24,380
  4 Септември 2008
  во МК, 1100е, со 950, ова ќе биде старна според мене.

  БТЊ, Exynos го прегази S845.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ab@ace

  Ab@ace
  Gaining Experience

  424
  387
  21 Мај 2016
  Машко
  Exynos е звер нема што да бара тука SD
   
 17. Sharlovski

  Sharlovski
  Practice makes perfect

  785
  1,753
  28 Јануари 2017
  Машко
  Сума сумарум ко ќе видиш има доста подобрени работи и ова ми е нашминкан и дотеран С8 со стерео, фингерот на поубо место, фенси шменси камера, аудио џекот задржан (на шо дереџе дојдовме на ова да се радвиме) во процесор и брзина да не навлегвам дека нема да има којзнае каква разлика во секојдевна употреба. Ко да се осеќат дека се имаат малце за вгодина чувано, да ја напрат бум десетката... ќе видиме. Најмногу ме нервира шо неможат да се одлепат од Apple и следат некој ку*оф ми трендој ко reimagined телефон реклами и анимоџи. Да вреди да се префрлиш од С8 на С9... тешко посебно ко ќе ја земиш во предвид стартната цена.
   
  На Astraion и Oktar им се допаѓа ова.
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,455
  24,380
  4 Септември 2008
  Сироти Qualcomm, 9810 е down-clock-нат, за цели 300mhz, и пак го праи пепел 845, L M A O.
   
 19. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  872
  538
  8 Август 2017
  Машко
  OK e С9+, нешто како подобар Ноте 8. С9 е разочарување реално, нз зошто не добил +2ГБ и уште една камера и подобра батерија. За перформанси нема да навлагам, си кажа Псај шо си имаше да каже.
   
  На DaVoRkNe и Krk198 им се допаѓа ова.
 20. psyside

  psyside
  Rising Star

  24,455
  24,380
  4 Септември 2008
 21. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,450
  3,309
  11 Декември 2008
  Машко
 22. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  171
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
  SaleSk, stefan_off, Potop и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. M.Pix

  M.Pix
  Practice makes perfect

  540
  1,875
  27 Јануари 2014
  Машко
  И те како би направил апгрејд од с7 еџ на с9+ ама да им е*ам мајката со боиве што ги вадат.
   
 24. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,241
  3,642
  26 oктомври 2012
  Машко
  Текстот од Ананд е погрешен.
  Официјалните бројки од Самсунг се, 4k@60fps, 1080p/240fps.
  120fps... можда за 4-5 години.
  Такво нешто ниту DSLR за сега не може да извади, а најефтината камера со 4к/120fps е Red Raven која има цена од 15к $.
  А за С9+, немам зборови, одличен уред.
  Едвај чекам, да дојде Август, па да паднат цените малце и да го земам. :)
  Се разбира ако конкуренцијата, не извади нешто "подобро". :)
  @psyside а линк и опис на сликите за лица со посебни потреби ? xD
   
  moongose, Скоти, Oktar и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  486
  214
  7 oктомври 2014
  Дека е лош не е , али дека ќе има с8 половни за 400 е побитно.

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
  Astraion, Oktar и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Ron0n

  Проценка Samsung Galaxy S6 Edge Gold

  Ron0n, 18 Април 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  1,449
 2. DaVoRkNe

  Проценка Galaxy S3 mini,Galaxy Young

  DaVoRkNe, 25 Мај 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  734
 3. Dinamit
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  923
 4. Varsonator

  Продадено Samsung Galaxy S6 32 GB

  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,490
 5. fuzzjaw

  Проценка Samsung Galaxy S8

  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,079
Вчитување...

Сподели

Вчитување...