1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Galaxy S8 + Gear S3 Frontier

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од SpiritBond, 4 Март 2020.

Тагови:
 1. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  284
  591
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Продавам добро сочувани Galaxy S8 и Gear S3 Frontier Edition.
  Моделот на телефонот е SM-G950FD, дуал сим со оргиналната батерија и екран. За burn-in има минимално во notification bar-ot (слика во прилог), при нормална употреба и со користење на dark mode не се приметува. Козметички максимално сочуван, без никакви грепки. Ќе го добиете без кутија со полнач и заштитна маска.
  Саатот исто така сочуван колку што може, со една мала гребнатинка на прстенот што се врти (слика во прилог), батерија држи исто како од првиот ден односно 3 дена. Фул пакување. Доколку се земе се заедно следи попуст.
  Цена: 10.000 ден за телефонот, 6000 ден за саатот - двете 15.000 ден. Без замени.
   

  Прикачени датотеки:

  На StalkeR и Oktar им се допаѓа ова.
 2. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  284
  591
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Саатот продаден, остана уште телефонот. 10000 ден.
   
 3. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  284
  591
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
 4. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  284
  591
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
 5. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  284
  591
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
 6. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  284
  591
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
 7. SpiritBond

  SpiritBond
  On your way to fame

  284
  591
  21 Август 2015
  Машко
  Програмирање
  Клуч
   
  На cele_x му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. xenon
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  813
 2. nvidia88

  Проценка Gear s3 frontier

  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,273
 3. brasica
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  829
 4. Oktar
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  785
 5. nvidia88

  Продадено Gear s3 frontier

  Одговори:
  6
  Прегледи:
  948
Вчитување...

Сподели

Вчитување...