1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Galaxy Note 3 Neo или Galaxy S4

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од ellie_88, 4 Јули 2014.

 1. ellie_88

  ellie_88
  Intern

  6
  2
  4 Јули 2014
  Женско
  Здраво на сите :) планирам да купам моб околу 20ки и се двоумам помеѓу овие два, па би сакала ваши мислења, предности/маани. Доколку некој имал веќе искуство со истите, нека го сподели со мене :)
  Фала ви однапред :)
   
 2. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Galaxy s4 е поарен, освен од вистинскиот ноте 3 е тој е звер а нео нема подршка од самсунг и промашена серија
   
 3. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,376
  1,193
  9 Јули 2013
  Машко
 4. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
  Мора од овие 2?
  Од мобилара ќе ги купиш?
  Ако мора од овие 2, тогаш S4 и мој предлог.
   
 5. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,518
  14 Мај 2008
  Машко
  Ако имаш 20к, размисли добро за LG G2 или HTC One M7. Заеби Самсунзиве.....
   
  На P.Overdrive, Oktar, The_Man и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  941
  674
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Види го LG G2, ако не ти прави мерак тогаш Ѕ4.
   
 7. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Од тие два, С4, ако гледаш и други тогаш LG G2, заеби HTC поради мизерната поддршка.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 8. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
  Одлучи ти сам не слушај многу по други самсунг вака така лг ова она, се зависи од тебе што повеќе ти се свиѓа, што и за земеш нема да згрешиш, јас лично користам галакси с4 и сум презадоволен. позз
   
 9. ellie_88

  ellie_88
  Intern

  6
  2
  4 Јули 2014
  Женско
  не не, воопшто не сум фиксирана за тие 2. доколку за тие пари може да најдам нешто посаглам, слободно предложите :)
  бтв го видов LG G2, добар е само малку не ми се свиѓа тоа што нема слот за мемориска, но сепак може да влезе во игра :D фала ви :)
   
 10. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
  од мене имаш 1+ за с4.
   
 11. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  LG G2 ти е најдобар избор чим не мора овие два. Што ќе ти е мемориска,100 аплкации грубо зафаќаат околу 2 и нешто гигабајти.Ако сакаш да ставаш филмови во тел. земи си ја 32GB верзија.

  Батали с4 ако можеш да земеш G2, G2 ти е класа над с4.:)
   
 12. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  мој предлог ти е с4 или па ајфон може и нексус, лг г2 бес пари да ми го даваат не го користам а не па да го платам

  Нексусот има една мана што ке ти здосади уште првата ден

  Додека пак с4 имаш еден куп интересни ствари Smartstay, Smart scroll, Smart pause, Smart view scroll, Airview, Air gesture, Reading mode и еден куп интересни ствари :)
   
 13. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,006
  18 ноември 2009
  Fixed:p
   
  JasSum, mviktors, stefan_v и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  За кого како ја ги користам кога ми се мрсни рацете додека јадам :p
   
  На prichina и despotovikj им се допаѓа ова.
 15. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,066
  3,713
  5 Декември 2009
  Машко
  Ако немаш со кого да си мафташ, земи си с4 ка и ке си мафтате цело време. На тоа он ке ти реагира со уклучуење на екранот.
  Ајфон не земај, ако сакаш да ти испаднат очите од малото екранче.

  Гледај или Г2 или Н5. Нема да згрешиш. Со изклучок што Г2 има подобра батерија и подобра камера.

  Мене досега не ми здосадиле. :)
   
 16. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,039
  504
  7 Март 2014
  Машко
  или пак го држам прстот над пораката и гледам што пишува.. хмм или си ја местам климата да ми лади на 24 степени..
   
 17. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,966
  2,942
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Од корисник на LG G2, заеби LG G2, и земи си некој од Самсунзиве.
   
 18. zlatko.

  zlatko.
  Intern

  81
  30
  24 Јуни 2008
  Nexus 5 мој фаворит
  LG G2 - подобра батерија и подобра камера
  S4 - ако ги сакаш: Smart scroll, Smart pause, ....
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 19. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  А да ти каже чичо Даниел - да земеш телефон, кој највеќе мерак ти прави?
   
 20. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Самсунг ти е мерцедес lg ти е цитроен :)
   
 21. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,066
  3,713
  5 Декември 2009
  Машко
  Би ти држело вода ова, али пред 3-4 години. ;)
   
  psyside, Borsa, Dinamit и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Тоа е реалноста и пред 3-4 години и сега и понатаму
  Ајфон и Самсунг ке бидат уште долго кој ке го грмаат мобилниот свет тоа е реалноста :D
   
 23. ellie_88

  ellie_88
  Intern

  6
  2
  4 Јули 2014
  Женско
  моментално имам ајфон 4ка и сум презадоволна ама ми се здосади од малиот екран, затоа барам нешто поголемо.
  реално само С4 и Г2 ми се во игра за тие пари.
  за С4 слушам од пријатели многу се жалат од батериите, а за Г2 имам читано само искуства на форумов :) навистина самсунг си е самсунг, ама баш за моделот С4 слушам мн лоши коментари.
  инаку женско сум, не сум некој манијак по апликации, играње и слично, сакам само тоа што ќе го купам стварно да вреди, да не почне да ми дава душа (мислам на софтверски проблеми) уште првите неколку месеци на користење :D фала ви уште еднаш на сите :) а за одлуката стварно не знам, ептен е густо :)
   
  На zlatko. му/ѝ се допаѓа ова.
 24. Dark HaCkeR

  Dark HaCkeR
  Баниран/a

  2,632
  1,359
  14 Јули 2009
  Батеријата на с4 беше проблем со првите серии т.е кога испадна с4 втората и третата генерација на с4 немаат проблем никаков а и кај нас не се продаваат серии од март
   
 25. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,457
  12,630
  2 Август 2012
  Машко
  Во право се за батериите. Тоа не смее да се случува на телефон од 400+ евра
   
Слични теми
 1. dejan_str
  Одговори:
  71
  Прегледи:
  5,726
 2. FATAL ERROR !
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,095
 3. xenon
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  584
Вчитување...

Сподели

Вчитување...