1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

G4560, H110M-R, 2x4GB 2400MHz Kingston

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Enigma, 26 Мај 2020.

 1. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Користени се 2 и пол години, само за гејминг од време на време и тоа исклучиво постари игрици. Едната РАМ плочка е земена дополнително, па затоа има гаранција до 2023. Гаранцијата за другите делови ќе остане кај мене поради тоа што се земени како цела конфигурација, но се нафаќам да ги однесам доколку имаат било каков проблем за време на гаранцијата.

  IMG_20200526_224636896.jpg IMG_20200526_225508144.jpg

  Молам некој од модераторите или администратори да го тргнат префиксот проценка. Деловите сите заедно одат за 5к.
   
  Изменето од модератор: 1 Јуни 2020
 2. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,003
  1,245
  9 Јуни 2015
  Машко
  G4560 - 2500
  2x Kingston 2400 MHz 4GB DDR4 - 1700
  H110M-R - 1500
   
  На Enigma му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
Слични теми
 1. crazzyy84
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  716
 2. stevo15
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  679
 3. Aowek
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  356
 4. StalkeR
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  550
 5. Вајкинг
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  575
Вчитување...

Сподели

Вчитување...