1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

G-Sync Monitor

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од Blaxus, 6 Јануари 2017.

 1. Blaxus

  Blaxus
  Intern

  2
  0
  8 ноември 2016
  Машко
  Здраво,значи земав компјутер неодамна со прилично одлична конфигурација(гтх 1080,и7-6700к),и сеа ми треба монитор.Би сакал да купам G-Sync монитор,но кај нас нешто слаб е изборот(само 2 монитори моментално-Asus PG278/9 и AOC G2460PG).Ме интересира дали некој знае за некој други освен овие 2,или како би можел да дојдам до други нпр Acer Predator XB241H?
   
 2. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,279
  2,552
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Прaшaј вo Нексиo дaли мoже дa ти гo дoнесaт тoј штo би гo сaкaл.
   
  На c0mrade и Blaxus им се допаѓа ова.
 3. Skorp

  Skorp
  Gaining Experience

  326
  258
  25 Август 2016
  Машко

  Кога барав Г-СИНК монитор во ДДКОМ ми рекоа дека можат да ми го донесат ACER'ot. Јави се таму, прашај.
   
  На Blaxus му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  759
  698
  27 Април 2010
  Машко
 5. AleksandarT

  AleksandarT
  Gaining Experience

  107
  116
  24 Февруари 2011
  Скорп има право, еден мој колега нарача од таму и му стигна за некоја недела.
  Поздрав
   
 6. Blaxus

  Blaxus
  Intern

  2
  0
  8 ноември 2016
  Машко
  Фала ви на сите,ќе се јавам во ддком да средам утре.:)
   

Сподели

Вчитување...