1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

G.Skill Trident X 32 Gb

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од DaVoRkNe, 9 Мај 2013.

 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,810
  3,974
  1 Септември 2011
  Машко
  G.Skill претставува мемориски комплет дизајниран за оние корисници кои имаат потреба за голема количина работна меморија. Компанијата претстави DDR3 комплет со вкупен капацитет од 32 GB (F3-2800C11Q-32GTXD), составен од 4 8-гигабајтни мемориски модули од линијата Trident X.

  Меморијата работи на такт од 2.800 MHz (CL11) со напон од 1,65 В, а компанијата истакнува дека станува збор за моментно најбрзиот 32 гигабајтниот комплет достапен на пазарот. G.Skill овој комплет го гледа како погоден за сопствениците на конфигурации со Intel Ivy Bridge процесори и чипсети Z77, а цената изнесува околу 300 долари.

  извадок од ентер списанието


  g-skill-32-gb-3.jpg
  g-skill-32gb.jpg
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
  се продава некаде во МКД G.Skill ?
   
 3. tomi

  tomi
  Guru

  9,818
  9,058
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  За жал никој не ги продава, ја ги користам Gskill Trident и сум презадоволен
   
 4. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
  preku net gi poraca ili ti gi donesoa?
   
 5. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Jimitar EPIC brat :D
  Nikoj ne rece deka gi kupil Davorkne :D
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Можеш да ги нарачаш од memoryc.com, вршат испорака до МК.
   
  На Creed_Bratton му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
  uwemi EPIC brat :D
  za tomi bese prasanjeto
   
  uwemi, windows8 и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 8. tomi

  tomi
  Guru

  9,818
  9,058
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Ги купив од еден член на форумов
   
 9. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  [​IMG]

  Well fuck it :D
   
Слични теми
 1. Boldozer
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  316
Вчитување...

Сподели

Вчитување...