1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

G.Skill Trident X 32 GB

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Boldozer, 6 Февруари 2013.

 1. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,130
  588
  2 ноември 2012
  G.Skill претставува мемориски комплет дизајниран за оние корисници кои имаат потреба за голема количина работна меморија. Компанијата претстави DDR3 комплет со вкупен капацитет од 32 GB (F3-2800C11Q-32GTXD), составен од 4 8-гигабајтни мемориски модули од линијата Trident X.

  Меморијата работи на такт од 2.800 MHz (CL11) со напон од 1,65 В, а компанијата истакнува дека станува збор за моментно најбрзиот 32 гигабајтниот комплет достапен на пазарот. G.Skill овој комплет го гледа како погоден за сопствениците на конфигурации со Intel Ivy Bridge процесори и чипсети Z77, а цената изнесува околу 300 долари.
  Од ентер:), слики:
  [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. DaVoRkNe
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  506
Вчитување...

Сподели

Вчитување...