1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка G.SKILL RipjawsV F4-3000C15D-16GVGB grey

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од undergrounde, 13 Јуни 2018.

 1. undergrounde

  undergrounde
  Gaining Experience

  404
  315
  11 Декември 2009
  G.SKILL RipjawsV F4-3000C15D grey(4x8gb)
  Меморијата не е користена, купена е за еден проект ама дојде до промена
  Гаранција има до 21-07-2021 година
   
  На dzikso му/ѝ се допаѓа ова.
 2. undergrounde

  undergrounde
  Gaining Experience

  404
  315
  11 Декември 2009
  2x8gb = 8500 денари
  4x8gb = 16000 денари
  Замена за RGB AIO Cpu cooler или RGB ddr4 4x8gb 3000mhz
   

Сподели

Вчитување...