• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено G.Skill KM570 MX, Cherry MX Blue

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Горјан

Gaining Experience
7 ноември 2013
81
275
Битола
Горјан's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K @ 5Ghz 1.264 vcore / CM Nepton 140 XL
Motherboard
Asrock Z370 Taichi
Storage
Samsung 960 Evo 250 GB
PSU
Evga 650 G3
RAM
G-skill Trident Z 3600 c15 @ 4266 C19
Video card
Asus ROG Strix GTX 1070 OC
Case
Corsair 780T
Mouse
Logitech G403 Wireless / Razer Gigantus
Keyboard
Corsair K70 RGB
Monitor
Asus PG278Q
OS
Windows / Linux / Hackintosh
Продавам тастатура G.Skill KM570 MX со Cherry MX Blue swich
Тастатурата е користена за работа и е во беспрекорна состојба.
Цена 3000 ден.
keyboard.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Горјан

Gaining Experience
7 ноември 2013
81
275
Битола
Горјан's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K @ 5Ghz 1.264 vcore / CM Nepton 140 XL
Motherboard
Asrock Z370 Taichi
Storage
Samsung 960 Evo 250 GB
PSU
Evga 650 G3
RAM
G-skill Trident Z 3600 c15 @ 4266 C19
Video card
Asus ROG Strix GTX 1070 OC
Case
Corsair 780T
Mouse
Logitech G403 Wireless / Razer Gigantus
Keyboard
Corsair K70 RGB
Monitor
Asus PG278Q
OS
Windows / Linux / Hackintosh
Нова цена 2800 ден.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Горјан

Gaining Experience
7 ноември 2013
81
275
Битола
Горјан's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K @ 5Ghz 1.264 vcore / CM Nepton 140 XL
Motherboard
Asrock Z370 Taichi
Storage
Samsung 960 Evo 250 GB
PSU
Evga 650 G3
RAM
G-skill Trident Z 3600 c15 @ 4266 C19
Video card
Asus ROG Strix GTX 1070 OC
Case
Corsair 780T
Mouse
Logitech G403 Wireless / Razer Gigantus
Keyboard
Corsair K70 RGB
Monitor
Asus PG278Q
OS
Windows / Linux / Hackintosh
Нова цена 2500 ден.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Горјан

Gaining Experience
7 ноември 2013
81
275
Битола
Горјан's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K @ 5Ghz 1.264 vcore / CM Nepton 140 XL
Motherboard
Asrock Z370 Taichi
Storage
Samsung 960 Evo 250 GB
PSU
Evga 650 G3
RAM
G-skill Trident Z 3600 c15 @ 4266 C19
Video card
Asus ROG Strix GTX 1070 OC
Case
Corsair 780T
Mouse
Logitech G403 Wireless / Razer Gigantus
Keyboard
Corsair K70 RGB
Monitor
Asus PG278Q
OS
Windows / Linux / Hackintosh
Продадена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,027
Мислења
837,043
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно