1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

G-Force

Дискусија во форумот 'PC' започната од kuzman0v, 8 Јули 2009.

 1. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  G-Force, заморци како супер тајни агенти

  Вакви тајни агенти никогаш не сте виделе! Припремете се добро бидејќи не очекува, неочекувана авантура од која ќе ви се заврти свеста. G-Force е брза акциона игра во која водите елитен тим од заморци(морски прасинја)?!?

  Да, но тоа не се обични заморци, туку перфектно истренирани агенти кои се стручни и користат најнапредна технологија само за да ја завршат зададената
  мисија.


  Вие сте ставени во улога на Дарвин, водач на G-Force тимот и Муча, домашна мува, исто така специјален агент. Играта е едноставна за играње и ви донесува многу акција, размислување и решавање на загатки, така што во ниту еден момент нема да ви биде досадно.


  [​IMG]

  Име на играта: G-Force
  Платформа: PC, PS3, PS2, Xbox 360, DS, PSP, Wii и iPhone
  Издава: Disney Interactive Studios
  Изработува: Eurocom
  Излегува на 21 Јули 2009


  [ame]http://www.youtube.com/watch?v=FV9JCf-_I8o[/ame]
   
 2. bl0ck

  bl0ck
  Intern

  181
  19
  26 Јуни 2009
  Interesno sto se ke izmisli disni. Ova ke bide interesna igrica :)
   
 3. iivviiccaa

  iivviiccaa
  Intern

  303
  11
  21 ноември 2008
  :LOL: everyone 10+ :LOL:
   
 4. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Супер игричка за деца... нема крвишта ко во останатите пукачки игри, а и ги има и нивните цртани карактери (барем онај хрчакот од негде ми е познат).
   
 5. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
  Сите ликови им се од Дизни цртаните, али играта не е само за малите деца :) И мене искрено ми се свиѓа играта и мора да ја пробам, па ќе видиме на 21 што се изработиле...
   
 6. toteto

  toteto
  Баниран/a

  916
  40
  19 ноември 2008
  Па да... реков добра е, а и во видеото нешто кажва тој дека ќе имало и нешто логички загатки па и логиката и рефлексите ќе си го подобрат.

  Сега знам овај хрчакот од кај ми е познат. Пред некој ден го видов кај еден другар :LOL:
   
 7. kuzman0v

  kuzman0v
  Gaining Experience

  598
  74
  14 Декември 2008
  Машко
 8. Bithummer

  Bithummer
  Intern

  10
  3
  7 ноември 2009
  Искрено ми личи на уште една од вообичаените игри кои излегуваат
  по филмски наслов и ја обработуваат истата приказна
  и во 90% од случаевите е катастрофа
  ретко игра која е базирана на филм да е со добар гејмплеј
  и да е играна подолго од една недела
  за графика знаеме дека има добра EA си ја знаат работата
  (ова со ЕА го спомнувам пошто најчесто они вадат игри според филмови)
   
 9. Busav

  Busav
  Intern

  595
  21
  10 ноември 2008
  woow добра игра ова мора да се симне :D
  да не знае некој што конфигурација ке бара?
   
 10. bobson

  bobson
  Gaining Experience

  792
  430
  29 Јануари 2009
  Minimum System Requirements:

  * Microsoft® Windows® XP SP3 / Vista SP1
  * 2.0 GHz Intel® Pentium® 4, 2400+ AMD Athlon or equivalent processor (XP)
  * 2.4 GHz Intel Pentium 4, 1.8 GHz Intel® Core™ 2, 3000+ AMD Athlon or equivalent processor (Vista)
  * 512MB RAM (XP) / 1GB RAM (Vista)
  * 3 GB Hard Disk Space
  * 128MB DirectX 9.0c compatible, 3D video card supporting Hardware T&L (nVidia GeForce 6600 or ATI Radeon X1300 or better)
  NOTE: Integrated (built-in) onboard chipsets (e.g. Intel, SiS, S3, ATI, nVidia) are not supported by this game
   
 11. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  362
  181
  15 ноември 2007
  Машко
  jako igrice ludi se gluvcive:D ja poigrav malce i zaglaiv so ucenje od naredna nedela so malku nadez ke ja dovrsam:cool:
   
Слични теми
 1. snup
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,476
 2. Steff_Maja
  Одговори:
  42
  Прегледи:
  3,257
 3. prichina
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,410
 4. Smoking4e
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  420
Вчитување...

Сподели

Вчитување...